گواهینامه ها و افتخارات


بیانیه شرکت ذوب و احیای روی قشم به مناسبت روز جهانی محیط زیست

به نام خداوند بخشنده مهربان

پنجم ماه ژوئن به عنوان روز جهانی محیط زیست نام‌گذاری شده است، شعار روز جهانی محیط زیست در سال 2020 ((تنوع زیستی؛ فراخوان اقدام به مقابله با انقراض فزاینده گونه‌­ها و تخریب محیط زیست)) می­باشد. در اثر افزایش فعالیت­های صنعتی توسط بشر و صدمات این فعالیت­ها به محیط زیست، یک میلیون گونه گیاهی  و جانوری در معرض خطر قرار گرفته و انقراض هر یک از آنها، می­‌تواند صدمه‌ه­ای جدی و غیر قابل جبران به محیط زیست وارد نماید. در سال 2020 روز جهانی محیط زیست متفاوت تر از سال­های قبل بوده و همراه با پاندمی ویروس کووید 19 است. قرنطینه و کاهش فعالیت­های صنعتی و کاهش شدید استفاده از وسائط نقلیه در سطح جهان، موجب گردیده در این مدت کوتاه تولید گازهای گلخانه‌­ای، آلاینده­ای هوا، پسماندها و فاضلاب­های صنعتی به صورت چشمگیری کاهش یابد؛ گرچه این فرصت کوتاه که دست درازی جوامع بشری به محیط زیست محدود شده، با دوره طولانی تاثیر منفی انسان در محیط زیست، قابل مقایسه نیست. تاٌثیر فعلی ویروس کرونا بر محیط زیست و وضعیت محیط زیست در شرایط بعد از کرونا، موضوعی است که این روزها برای محیط زیست متصور می‌­شود. اما آنچه در شرایط فعلی اهمیت دارد، این است که محیط زیست توانسته فرصتی برای نفس کشیدن پیدا کرده و بخشی ازخسارت وارده توسط بشر را جبران نماید.

اعضاء هیئت مدیره و پرسنل شرکت ذوب و احیای روی قشم ضمن گرامیداشت این روز و تبریک این روز به تمامی مدیران و فعالان عرضه محیط زیست و منابع طبیعی، در تبعیت از رهنمودهای امام خامنه‌­ای (مدظله العالی) مبنی بر حفظ محیط زیست و ایجاد تعامل درست و منطقی با طبیعت، در سال گذشته، با اجرای طرح­های متنوع گام‌های بسیار جدی در حفظ و احیای محیط زیست برداشته است. مجموعه ذوب و احیای روی قشم که همواره دوستدار محیط زیست بوده، با رویکردی جدید، انقلابی را در عرصه حفظ محیط زیست و منابع طبیعی آغاز نموده و در کنار اقدامات اساسی برای جهش و افزایش تولید، حفظ محیط زیست برای توسعه پایدار ایران اسلامی را الگو و سر لوحه خود قرار داده است. قطعاً این مهم، بدون حمایت و همکاری مدیر کل حفاظت محیط زیست هرمزگان، مسئولین جزیره قشم، اعم از مدیر عامل محترم منطقه آزاد قشم، مدیران محترم محیط زیست منطقه آزاد و اداره محیط زیست قشم و رییس منابع طبیعی و آبخیز داری و فرماندار ارجمند شهرستان قشم میسر نخواهد شد.

در پایان ضمن قدردانی از جهادگران عرصه سلامت ایران اسلامی که در ماه­های اخیر درگیر مبارزه با ویروس کرونا بوده‌­اند، آرزو داریم هر چه سریعتر بلا و گرفتاری رفع شده و به زودی شاهد ریشه‌کنی ویروس منحوس کووید 19 باشیم.