گواهینامه ها و افتخارات


مجتمع ذوب و احیای روی قشم در سال جهش تولید

آقای مهندس محمد علی زمانیان مدیر مجتمع ذوب و احیای روی قشم در گفتگو با واحد روابط عمومی شرکت، ضمن تبریک ماه مبارک رمضان و هفته کار و کارگر، اقدامات صورت گرفته و برنامه های آتی شرکت در سال جهش تولید را تشریح نمودند.

به گفته ایشان با هدف افزایش ظرفیت تولید  و نوسازی خط، در سال گذشته واحد الکترولیز فاز اول این کارخانه مورد تعمیر و بازسازی اساسی قرار گرفته  که از چند روز قبل به صورت آزمایشی وارد مدار شده که افتتاح رسمی آن در روز کارگر سال جاری انجام خواهد شد. وی افزود با شروع به کار این بخش از کارخانه، متوسط تولید روزانه کارخانه ذوب و احیای روی قشم 5 تن افزایش خواهد یافت.

زمانیان افزود این مجتمع در راستای لبیک بیانات مقام معضم رهبری ( دامت برکاته ) و سرلوحه قراردادن  فرمایش ایشان مبنی بر اینکه « جهش تولید باید تغییر محسوس در زندگی مردم ایجاد کند »، عملیات بهینه سازی تجهیزات واحد BZS را آغاز نموده که توسط متخصصان و پرسنل فنی داخل مجتمع به انجام رسیداست؛این عملیات شامل راه اندازی پالپر شماره2 ورودی BZS و فیلتر پرس شماره4 واحد ترسیب است که نقش بسیار موثری در افزایش تولید خواهد داشت.

عملیات راه اندازی واحد سنگ شکن نیز از اقداماتی است که با هدف خردایش خوراک ورودی کارخانه در دست اقدام بوده و انشالله بزودی با شروع به کار آن، تغییرات محسوس در فرآیند تولید حاصل خواهد شد.

مجتمع ذوب و احیای رویس قشم بزرگترین تولید کننده شمش روی و تنها تولید کننده اسید سولفوریک در استان هرمزگان می باشد که به عنوان یکی از واحدهای صنعتی بزرگ جزیره قشم با اشتغالزایی بیش از 370 نفر در کیلومتر 20 جاده درگهان – لافت واقع گردیده است.